0 505 840 26 66
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Makale Yazarı Aranıyor

01 Mart 2018
531 kez görüntülendi
Makale Yazarı Aranıyor

Makale Yazarı Aranıyor

Evde internet ortamında yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Bu iş makale yazarlığı olarak tanımlanan ve ciddi anlamda emek harcanmasını gerektiren bir iştir. Siz de Türkçe’yi güzel kullanıyorsanız, ifade etme gücünüze güveniyorsanız, dilimizin imla kurallarına hakimseniz ve bilgisayarda ortalama bir hızla yazı yazabiliyorsanız makale yazarı olabilirsiniz. Sitemiz bu konuda sizin için uygun bir mecra olacaktır, böylece bütçenize katkı sağlamış olacaksınız. Çalışma vakitlerini kendi hayatınıza göre planlayabilirsiniz. Önemli olan yazabileceğiniz kadar kelime siparişi almak ve bunu da zamanında teslim etmektir. Bu yüzden yapabileceğiniz kadar iş almanız temel çalışma prensibiniz olmalıdır.

Yaş konusu pek önemli değildir. Hem üniversite öğrencilerinin, hem ev kadınlarının hem de özellikle emeklilerin rahatlıkla yapabileceği ek bir iştir. Yazı yazmaya meraklı bütün gençlerin kendilerini denemelerini isteriz.

 Makaleler Nasıl Yazılır?

Bu işte arama motorlarında firmanın adını üst taraflara çıkarmak ve yazılan sitenin metinlerini güncellemek amaçlanır. Bunun için yazdığınız metinlerin SEO uyumlu olması gerekir. SEO (Search Engine Optimization) arama motorlarına uygun hale gelmektir. İnternette en çok sorulan soruların, en çok yazılan kavramların, hatta en çok kullanılan kelimelerin yazınız içinde uygun biçimde geçmesidir. Özellikle metin başlıklarının SEO uyumlu olması site açısından her zaman avantajdır. Siz yazar olarak cümlelerinizle metin sahibini üst sıralara çıkartacak kişisiniz. Zamanla bu işe eliniz alışacaktır, zaten size ilk aşamada yardım edilecektir.

Bu arada araştırıcı bir ruha sahip olmanız önemlidir. Makale yazarlığı sadece kendi düşüncelerinizi sohbet türünde kaleme almak değildir. Ben, bence, bana göre ifadelerini kullanmayacaksınız. (Bu çeşit yazılar da vardır ve genelde blog yazıları olarak geçerler. Fakat makale yazarlığı daha genel ve gerektiğinde resmi üslupları kapsar.) Yukarıda bahsettiğimiz yaş önemli değildir sözünü “Önemli olan hangi yaşta olursanız olun araştırmayı ve yazmayı sevmenizdir” diyerek bir kez daha yenilemek isteriz. Özellikle zaman faktörü dahil planlı olmayı, konuya yapılacak girişleri, ilk cümleleri, bu girişlerin sonradan alt başlıklar halinde nasıl geliştirileceği ve konunun özüne metnin nasıl bağlanacağı gibi makale yazma ayrıntıları ise işinize duyduğunuz sevgiye ve azminize bağlı olarak kolayca geliştirilebilir. Genel kültürüne güvenenlerin bu işte daha avantajlı olduğunu tahmin etmek güç değildir. Sonuçta okumayı sevenler yazmaya da ilgi duyan kişilerdir. Günceli takip etmek zamanla size ayrı bir zevk vermeye bile başlayacak.

Yazılarınıza makul ölçülerde dikkat çekici başlıklar koymanızı öğütleriz. Örneğin rent a car üzerine yazıyorsanız “Araç Kiralama” deyip bırakmayın. “Araç Kiralanırken Dikkat Edilecek Noktalar” gibi nispeten renkli veya yerine göre yazacağınız “Kiralık Araçlarla Tatiliniz Daha Hesaplı Geçsin” gibi daha renkli bir başlık ilgi çekecektir.

Yazıların Özgünlüğü Üzerine

Sitemiz bu bağlamda çalışacak ve makale yazacak çalışma arkadaşlarını aramaktadır. Bizimle çalışacak yazarlarımıza güveniriz fakat makale yazarlığı nasıl yapılır konusunun en önemli bölümlerinden birinden de bahsetmek zorundayız. Yazılacak metin tamamen özgün olmalıdır. Kopyala-yapıştır işi artık bu işte geçerli değildir. Biz sizin özgün cümlelerinizi okumak istiyoruz. Bu amaçla kullanılan kopya kontrol programlarını yazarlarımızın işleri üzerinde denemek istemiyoruz. Fakat bu kontrol imkanımızın da olduğunu açıklamak isteriz. Bu çeşit kontrol programlarının devreye girmesinden sonradır ki özgün metin üretebilen yazarlar işlerinde öne çıkmışlardır. Onlar artık bizim kelime ortaklarımızdır.

Başvurularınızı Bekliyoruz

Çalışmak istiyorsanız, evinize ek bir gelir sağlamak istiyorsanız (çünkü makale yazma ek iştir) bu kurallar çerçevesinde başvurularınızı bekliyoruz.

Başvurular için =  makalesayfasi@gmail.com

*Telefonla başvuru kabul edilmeyecektir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. bubu dedi ki:

    Merhaba;
    Ben yaklasık 5 yılı aşkın makale yazarliğı yaptım..sizinle çalışmayı cok isterim..

    1. admin dedi ki:

      sizden bir deneme alabiliriz Beste hanım

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?